Zmiany w Krakowie są wskazane

Głównym spośród największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest transport. Nasze gminy nie są przygotowane do tak dużego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości samochodów na naszych drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by poprawić zadowolenie mieszkańców jak również poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych gmin, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz remonty już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z przykładów jest ścieralna powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.